Skaudība vai rūpes? - Lifestyleagency

Skaudība vai rūpes?

Cik svarīgs Tev ir citu cilvēku viedoklis? Vai tas spēj Tevi motivēt, vai tieši pretēji – atturēt no ieplānotās rīcības? Kad, Tavuprāt, ir vērts ieklausīties, un kad – nav?

“Tev šis krekls nepiestāv!”
“Tev vajadzētu iet mācīties par ārstu”
“Tev šis darbs nav piemērots, Tev jāatrod kas cits, ar stabiliem ienākumiem!”
“Tev vajadzētu atrast otru pusīti un sākt veidot ģimeni, savādāk Tu visu mūžu paliksi viens”

Kāds VIENMĒR zinās, kā Tev ir labāk. Kāds VIENMĒR Tev teiks, ka tas, ko Tu dari, nav pareizi. Tu VIENMĒR un VISUR sastapsies ar citu cilvēku viedokli un uzskatiem, kā Tev būtu labāk. Pie tā ir jāpierod, jo tas nemainīsies. Kādam Tava dzīve vienmēr liksies nepareiza, tas, ko Tu dari tiks uzskatīts par muļķībām, un Tevi vienmēr kāds mācīs, kā Tev būtu labāk.
Un visbiežāk tie būs mums paši tuvākie cilvēki. Mamma, tētis, otra pusīte, tuvākie draugi un kolēģi. Katrs to dara sava iemesla vadīts. Vecākiem bieži ļoti rūp mūsu nākotne, un viņi cenšas mūs pasargāt un vēl mums tikai to labāko. Par to, protams, viņiem paldies! Tas pats, visbiežāk, attiecas arī uz otru pusīti. Pārējie gan izsaka savu viedokli un dod padomus dažādu iemeslu vadīti. Kādam skauž, un viņi vēlas Tevi atturēt, jo baidās, ka gūsi panākumus un būsi laimīgāks, turīgāks vai atpazīstamāks par viņu. Kāds uzskata, ka ir gudrāks par Tevi uz zina labāk, kā vajag. Citam vienkārši gribas paspīdēt un izteikt viedokli, jo viņam trūkst uzmanības. Cilvēki ir dažādi, un viņu motīvi Tevis mācīšanai arī. Arī ar šo lietu Tev jāiemācās sadzīvot.


Galvenais ir spēt pretoties citu negatīvajiem, nosodošajiem vai pamācošajiem izteikumiem, kas ir vērsti uz to, lai atturētu Tevi no plānu realizācijas. Katram ir tiesības izteikt savu viedokli. Ir cilvēki, kas šo faktu izmanto, darot to nepārtraukti. Bieži vien cilvēki ir pārliecināti, ka viņu viedoklis ir pareizs un neapstrīdāms. Tieši tajā brīdī viņi uzskata, ka ir tiesīgi Tev dot padomus par to, kā Tev būtu jārīkojas kādā situācijā. Jo viņiem taču ir taisnība!  Šī teorija ir aplama. Vienīgie cilvēki, kuros ir vērts ieklausīties, ir tie, kas jau ir izgājuši cauri pārbaudījumiem, kas Tevi sagaida turpmāk. Ja esi iecerējis kļūt par Pasaulē labāko basketbolistu, Maikla Džordana viedoklis un padomi Tev būs ļoti noderīgi. Ja Tavs sapnis ir kāpt uz lielās skatuves, saruna ar Beyonce Tev nāks tikai par labu. IR vērts ieklausīties tikai tad, ja šis cilvēks tiešām zin, par ko runā, ja viņa darbi apliecina, ka viņš ir kompetents šajā jomā, un viņa padomi tiešām spēs Tev palīdzēt. Bet vai ir vērts ieklausīties cilvēkā, kurš nav gājis cauri tam, kam plāmo iet Tu? Diezvai.Ir jāmāk stāties pretim cilvēkiem, kas dažādu iemeslu vadīti grib Tevi atturēt. Pat vistuvākajiem. Jā, tas var likties skarbi, bet citreiz nav citu iespēju, kā uz laiku pārtraukt kontaktu ar pašiem tuvākajiem, lai spētu iet tālāk. Tici man, tas liks Tev vēl vairāk strādāt, lai sasniegtu to, ko esi iecerējis, un pierādītu citiem, ka Tev bija taisnība.
Es uz laiku pārtraucu komunicēt ar savu miesīgu tēvu, brīdī, kad viņš nespēja pieņemt to, ka ikdienā staigāju pa dzīvokļiem un pārdodu ūdens attīrīšanas iekārtas. Viņa domas mainījās brīdī, kad Ziemassvētkos visi saņēma negaidīti dārgas dāvanas. Man nācās novērsties no draugiem, kas brīvdienās to vien darīja, kā izklaidējās, un sauca mani līdzi. Viņi nespēja to saprast un pārtrauca ar mani kontaktu. Viss mainījās tad, kad sarīkoju grandiozu dzimšanas dienas ballīti. Cilvēki sāks mainīt savu viedokli par Tavu nodarbošanos TIKAI tad, kad redzēs Tavus panākumus. Vai  tā būs nauda, kādas vizuālas pārmaiņas, jauna draudzene, māja vai auto. Vienalga. Viņi sāks ieklausīties Tevī, kad redzēs Tavus panākumus.Citiem tas sagādās prieku, viņi būs priecīgi, ka Tev viss sanāca, viņi sāks Tevi atbalstīt un motivēs iet uz priekšu. Šie cilvēki paliks Tavā dzīvē vienmēr! Bet citiem atkal tas izraisīs skaudību. Tu dzirdēsi , ka Tev aiz muguras runā tādas lietas kā :” Viņam paveicās! Viņš vienkārši bija īstajā laikā un vietā! Ja es būtu viņa vietā, es ari to būtu izdarījis. Viņš jau neko tādu nemaz nav izdarījis.Drīz tas viss noies pa burbuli!”


Un tici man, šiem cilvēkiem vislielāko prieku sagādās tas, ka būsi cietis neveiksmi. Viņiem kā balzāms dvēselei būs apzināties, ka Tu esi cietis sakāvi un Tavi nākotnes plāni ir sagrauti. Viņi būs pirmie, kas teiks “Es taču teicu, ka tā būs! Vajadzīga klausīties tajā, ko teicu!”
Tavs uzdevums ir izdarīt visu, VISU, lai nesagādātu viņiem šo prieku. Neļauj viņiem saņemt gandarījumu no tā, ka Tev nesanāca. Pierādi viņiem, ka esi labākais! Atceries, tieši tāpēc ir teiciens:“ Turi savus draugus sev tuvu, bet ienaidniekus – vēl tuvāk! “ Tieši šī iemesla dēļ Tev vienmēr ir jāatceras, ka kādam Tava neveiksme sagādās prieku. Tavs uzdevums ir likt viņiem aiz skaudības naktīs negulēt! Iedomājies, cik patīkami būtu apzināties, ka visi, kas Tev neticēja, tagad skatās uz Tevi un aiz skaudības paliek sārti. Un tai pat laikā vēl patīkamāk būs redzēt, ka Tev tuvākie ir lepni un slavē Tevi. Iedomājies, Tu uzdāvini savai mātei ilgi kāroto auto, māju, ceļojumu uz Balī… Cik tā ir patīkama sajūta!!

Reiz Stīvs Jobs teica, ka vēlas radīt IPhone. Gandrīz visi ieteica viņam nemaz nemēģināt to darīt un palikt pie IPod izstrādes. Viņam neticēja pat tad, kad viņš jau bija radījis ko grandiozu. Šobrīd mēs katrs varam apgalvot, ka VISMAZ katram otrajam cilvēkam, ko zinām, ir IPhone.
Viņš nebaidījās realizēt savus mērķus. Viņš tos redzēja, un neskatoties uz citu viedokli ,tos sasniedza.
Tu sastapsies ar citu viedokli katru dienu. Bet tikai TU esi atbildīgs par savu nākotni, un tikai Tu spēj ieklausīties savā sirdī un dzirdēt, ko tā patiesi vēlas. Tikai Tu zini, kas ir tas, ko Tu patiesi vēlies. Atbildes uz jautājumiem atnāks pašas, Tavs uzdevums ir darīt!
Pierādi sev un citiem, ka esi kas vairāk! Raksti savu stāstu un atceries, ka vari sasniegt visu, ko vēlies. Un citu viedoklis.. Lai paliek vienkārši kā vārdi, kas skan fonā Tavā ceļā uz panākumiem.

Leave a Comment

*Please complete all fields correctly