Bailes. Cik bieži ikdienā Tu ar tām saskaries? Vai bailes spēj Tevi atturēt? - Lifestyleagency

Bailes. Cik bieži ikdienā Tu ar tām saskaries? Vai bailes spēj Tevi atturēt?

Šorīt saņēmu zvanu no kādas meitenes, potenciālas sadarbības partneres. Viņai ļoti interesēja mūsu piedāvājums par iespējamo darbu ārzemēs. Tomēr viņa nespēja pieņemt lēmumu. Kāpēc? Jo viņa baidās. Baidās no tā, ka nesanāks. Baidās no tā, ka nepatiks. Viņas jautājumi skanēja šādi : “Bet ja nu es aizbraukšu, un kaut kas neies tā, kā gribētos? Ja nu mani apkrāps un man neizmaksās algu? Ja nu ar manu sniegumu nebūs apmierināti, un man palūgs aiziet?”

Viņa baidās no tā, kas VARĒTU notikt. Cik bieži Tevi ir atturējušas bailes no nezināmā, pat tad, ja Tu to ļoti vēlies izdarīt?

Pirmkārt, ir pilnīgi normāli, ja Tev ir bailes. Ir pilnīgi normāli, ka cilvēki cenšas sevi pasargāt. Kā nekā Maslova piramīdā DROŠĪBA ir viens no pamatelementiem, kas cilvēkam ir svarīga. Mums ir ieprogrammēts aizsargāt sevi, un tas ir pilnīgi normāli. Tu neskriesi degošā mājā ar gāzes balonu rokās, Tu noteikti neleksi ezerā, ja nemāki peldēt, Tu nedzersi pienu, ja Tev ir piena produktu nepanesamība. Tu nedari to, kas Tev noteikti kaitēs, kas var Tevi sakropļot vai pat atņemt dzīvību. Tas ir pilnīgi normāli. Tās ir PAMATOTĀS bailes no sekām, ko VARAM paredzēt.

Tomēr ikdienā mēs saskaramies arī ar bailēm no tā, ko nezinām. Mums rada bailes NEPAREDZAMS iznākums.

Atceries, kad pirmo reizi sēdies pie auto stūres? Vai atceries pirmo reizi, kad izbrauci uz ielas? Kādas sajūtas Tevi valdīja? Tieši tā, bailes. Bailes kļūdīties, bailes izraisīt avāriju. Bailes izdarīt ko nepareizi. Un kā ar pirmo skolas dienu? Ko Tu juti tad, kad devies uz pirmo randiņu, kad pirmo reizi gāji klases priekšā skaitīt dzejoli? Pirmā basketbola spēle, pirmā tikšanās ar klientu, pirmais skūpsts, pirmā iepazīšanās ar otras puses tēvu. Tieši tā. Bailes seko mums ik uz soļa, mēs izdzīvojam šo uztraukuma un baiļu kokteili katru reizi, kad nezinām, kāds būs iznākums, kad darām ko pirmo reizi. Mūsos bailes izraisa NEPAREDZAMAIS.

Toties ar NEPAREDZAMAJĀM bailēm mēs varam cīnīties. Jā, mūs biedē nezināmais. Jā, ir pilnīgi normāli, ka Tev rodas šaubas, vai sanāks, ja iepriekš to neesi darījis.

Es atceros savu pirmo basketbola spēli. Biju tai gatavojies vairākus mēnešus, zināju visas kombinācijas, zināju , kā spēlēt aizsardzībā un kur man jāatrodas katrā situācijā. Es biju pilnībā sagatavots jebkam, kas varēja notikt. Bet man bija tik ļoti bail no tā, ka nesanāks! Uztraukums mijās ar bailēm , kājas bija kokainas un rokas trīcēja kā apšu lapas.. Bet šo sajūtu nevar salīdzināt ar to, kad pirmo reizi devos pie klienta veikt ūdens kvalitātes pārbaudi. Un, atšķirībā no basketbola spēles, es nebiju gatavs. Es zināju tikai pašus pamatus, manas pārdošanas prasmes bija tuvu nullei. Vēl jo vairāk – es pat īsti nezināju pareizo secību, kā veikt pārbaudes un tikšanās struktūra bija pilnīga improvizācija.. Šoreiz trīcēja gan kājas, gan rokas. “Ko par mani padomās? Ja nu mani vienkārši izmetīs no dzīvokļa? Ja nu es izdarīšu ko nepareizi? Es biju ļoti tuvu tam, lai stāvot pie klienta durvīm, pagrieztos, un dodos mājās. Mājās, kur vēl pirms pāris nedēļām piedzīvoju savu lielāko baiļu sajūtu – man bija jāpaziņo vecākiem, ka pametu augstskolu un sāku strādāt pārdošanā. Man bija tik ļoti lielas bailes no tā, ka vecāki dusmosies, ka viņi izmetīs mani no mājām. Bet visvairāk mani biedēja tas, ka viņi manī būs vīlušies. Nav briesmīgākas sajūtas par to, kad vecāki, īpaši mamma, ir Tevī vīlusies, kad neesi piepildījis viņas cerības. Vismaz tā man likās agrāk.

Tās visas ir NEPAREDZAMĀS bailes, jeb bailes no nezināmā. Un to piedzīvojam mēs visi. Mēs VISI baidāmies. Baidīties ir pilnīgi normāli! Atceries – katras izcilas idejas, katra grandioza plāna pamatā ir bailes un uztraukums. Mēs visi bez izņēmuma esam piedzīvojuši baiļu sajūtu, kad esam ceļa paša sākumā.

Un tieši šajā ceļa posmā Tu izdari pašu svarīgāko izvēli – apstāties un palikt tur, ceļa sākumā, vai iet pretim nezināmajam un rakstīt savu stāstu. Kāda ir starpība starp panākumiem bagātu cilvēku un vidējā/zemā slāņa iedzīvotāju? Panākumiem bagātie pārvar bailes. Panākumiem bagātie ir pārāk apsēsti ar savu mērķi, ar to, ko viņi vēlas sasniegt, viņi GRIB realizēt savas idejas. Sapnis ir spēcīgāks par bailēm.  Tas, kurš baidās riskēt, strādās pie cilvēka, kurš ir pārvarējis bailes un uzdrīkstējies ko mainīt. Izvēle VIENMĒR ir Tavās rokās.

Brīdī, kad Tu apzināsies, ka ļaujot bailēm uzvarēt, Tu atsakies no potenciālās finansiālās brīvības, Tu atsakies no sava sapņa piepildījuma, Tu atsakies būt laimīgs.. Tieši šajā brīdī Tu spersi soli pretim tam, lai izietu no savas komforta zonas un sāktu darīt!

Atceries, bailes ir pilnīgi normāla parādība. Šī baiļu sajūta ir kā žogs, kuram tiek pāri uzņēmīgie, drosmīgie un mērķtiecīgie, bet pie kura apstājas bailīgie, neuzņēmīgie un nedrošie. Tikai Tu pats nosaki, kurā pusē žogam Tu vēlies būt.

Panākumi neatnāk pie tevis, panākumi ir Tavas darbības rezultāts. Tikai darot Tu spēsi gūt panākumus. Bezdarbība veicina tikai nabadzību un vaimanas, cik dzīve ir netaisnīga. Esi tas, kurš dara, neskatoties ne uz ko. Arī uz bailēm.

Baidīties ir tikai cilvēcīgi. Tāpat kā tās pārvarēt.

Leave a Comment

*Please complete all fields correctly